Vishay/Dale RLR32C1150FMB14
RLR32C1150FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1150FMB14
Brief Description
RES 115 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1150FMB14.pdf
Availability of RLR32C1150FMB14
QUANTITY
RLR32C1150FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1150FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C1150FMB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1150FMB14
Related LinksRLR32C1, RLR32C1150FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1150FMB14 Details Description
Related parts for RLR32C1150FMB14
RELAY TELECOM DPDT 1A 3V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC CHARGER LI+ DUAL 14-TDFN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MARKER CARD WHITE 7.5MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf