Vishay/Dale RLR32C1202GRRE6
RLR32C1202GRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1202GRRE6
Brief Description
RES 12K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1202GRRE6.pdf
Availability of RLR32C1202GRRE6
QUANTITY
RLR32C1202GRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1202GRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C1202GRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1202GRRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C1202GRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1202GRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C1202GRRE6
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
LINE SPLITTER FOR CLAMP METERS datasheet.pdf
RES 2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 213K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 470K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 80VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
FP7 PULSE OUT UNIT 2 AXIS TRANS datasheet.pdf
CAP FILM 750PF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf