Vishay/Dale RLR32C1203GMBSL
RLR32C1203GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1203GMBSL
Brief Description
RES 120K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1203GMBSL.pdf
Availability of RLR32C1203GMBSL
QUANTITY
RLR32C1203GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1203GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1203GMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1203GMBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1203GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1203GMBSL Details Description
Related parts for RLR32C1203GMBSL
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
LIGHT BULB MICROSCOPE 2.5V datasheet.pdf
TRANSFORMER FOR WIDEBAND RF APP datasheet.pdf
IC SRAM 32MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
HEATSINK 40W CHIP 30 AL BLACK datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SMC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDTX2 5A datasheet.pdf
SMART HOUSE PACKAGES datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.3A 360 MOHM datasheet.pdf
CONN SPRING TARGET SGL R/A 51POS datasheet.pdf