Vishay/Dale RLR32C12R0GRB14
RLR32C12R0GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C12R0GRB14
Brief Description
RES 12 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C12R0GRB14.pdf
Availability of RLR32C12R0GRB14
QUANTITY
RLR32C12R0GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C12R0GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C12R0GRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C12R0GRB14
Related LinksRLR32C1, RLR32C12R0GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C12R0GRB14 Details Description
Related parts for RLR32C12R0GRB14
RES SMD 4.02K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
FUSE 700A 1250V 3GKN/75 AR CU datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG RED 1000' datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.29K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL DIE SET M22520/5-19 datasheet.pdf
TIE MNT .88 22.4MMW #10 SCREW M5 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf