Vishay/Dale RLR32C12R1FMB14
RLR32C12R1FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C12R1FMB14
Brief Description
RES 12.1 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C12R1FMB14.pdf
Availability of RLR32C12R1FMB14
QUANTITY
RLR32C12R1FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C12R1FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C12R1FMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C12R1FMB14
Related LinksRLR32C1, RLR32C12R1FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C12R1FMB14 Details Description
Related parts for RLR32C12R1FMB14
TVS DIODE 16VWM 27.3VC DO204AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RECPT 14POS R/A TIN TAB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
DIODE ZENER 120V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf