Vishay/Dale RLR32C1301FMRE6
RLR32C1301FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1301FMRE6
Brief Description
RES 1.3K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1301FMRE6.pdf
Availability of RLR32C1301FMRE6
QUANTITY
RLR32C1301FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1301FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C1301FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1301FMRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C1301FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1301FMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C1301FMRE6
CONN HEADER VERT .100 2POS 15AU datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONN CLIP INTERIM SNGL ROW 5POS datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf