Vishay/Dale RLR32C1301GPRE6
RLR32C1301GPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1301GPRE6
Brief Description
RES 1.3K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1301GPRE6.pdf
Availability of RLR32C1301GPRE6
QUANTITY
RLR32C1301GPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1301GPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C1301GPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1301GPRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C1301GPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1301GPRE6 Details Description
Related parts for RLR32C1301GPRE6
IC TXRX BUS 3BIT SCAM REG 28PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
VARISTOR 24V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 614MA 550 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf