Vishay/Dale RLR32C13R3FRRE6
RLR32C13R3FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C13R3FRRE6
Brief Description
RES 13.3 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C13R3FRRE6.pdf
Availability of RLR32C13R3FRRE6
QUANTITY
RLR32C13R3FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C13R3FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C13R3FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C13R3FRRE6
Related LinksRLR32C1, RLR32C13R3FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C13R3FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C13R3FRRE6
DIODE LASER 5MW 650NM TO-18 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 200KSPS 24SOIC datasheet.pdf
FOPC BOA 13DB SC/UPC DW SM datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM/NEUTRAL WHT 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 10VSON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf