Vishay/Dale RLR32C13R3FRRSL
RLR32C13R3FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C13R3FRRSL
Brief Description
RES 13.3 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C13R3FRRSL.pdf
Availability of RLR32C13R3FRRSL
QUANTITY
RLR32C13R3FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C13R3FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C13R3FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C13R3FRRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C13R3FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C13R3FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C13R3FRRSL
IC REG SWTCHD CAP INV 10MA 8SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5A TO220SM datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 125VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO-214AB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 29A TO220-2 datasheet.pdf
M801 19C 19#23 SKT RECP THRD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf