Vishay/Dale RLR32C1471FRBSL
RLR32C1471FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1471FRBSL
Brief Description
RES 1.47K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1471FRBSL.pdf
Availability of RLR32C1471FRBSL
QUANTITY
RLR32C1471FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1471FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1471FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1471FRBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1471FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1471FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C1471FRBSL
DIODE SCHOTTKY 30V 1A POWERDI123 datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/2W 1913 datasheet.pdf
RES 5.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
TOOL REMOVAL TIP M81969/27-02 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NC RLLR LVR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERMINATION HEAD datasheet.pdf
CAP FILM 47 NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf