Vishay/Dale RLR32C15R0FMRSL
RLR32C15R0FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C15R0FMRSL
Brief Description
RES 15 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C15R0FMRSL.pdf
Availability of RLR32C15R0FMRSL
QUANTITY
RLR32C15R0FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C15R0FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C15R0FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C15R0FMRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C15R0FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C15R0FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C15R0FMRSL
FIXED IND 5.6MH 2A 1.6 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG DL BCK/BST/LINEAR 16TSSOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC SIR ENDEC IRDA 115.2K 20-QFN datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
PHOTODIODE PTX 5MM CLEAR datasheet.pdf
RES 422 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 16A 52W LDPAK datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA, 210mA Backlight 12-DFN (3x3) datasheet.pdf