Vishay/Dale RLR32C1623FMRSL
RLR32C1623FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1623FMRSL
Brief Description
RES 162K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1623FMRSL.pdf
Availability of RLR32C1623FMRSL
QUANTITY
RLR32C1623FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1623FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1623FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1623FMRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1623FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1623FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C1623FMRSL
WIRE WRAP HAND TOOL 20-26AWG datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:20 2GHZ 64TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.2A 4WLCSP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RES SMD 398.5OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf