Vishay/Dale RLR32C1782FRBSL
RLR32C1782FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1782FRBSL
Brief Description
RES 17.8K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1782FRBSL.pdf
Availability of RLR32C1782FRBSL
QUANTITY
RLR32C1782FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1782FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1782FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1782FRBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1782FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1782FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C1782FRBSL
RES ARRAY 8 RES 5.6K OHM 16DIP datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 600A B-43 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC MOD PHONE LINE HALF 1.07" PCB datasheet.pdf
GFCI AUTO 30A 120VAC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
INSERT ERA.2C.306. FOR 6LV datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 275MA 3.7 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf