Vishay/Dale RLR32C1801GMR64
RLR32C1801GMR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1801GMR64
Brief Description
RES 1.8K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1801GMR64.pdf
Availability of RLR32C1801GMR64
QUANTITY
RLR32C1801GMR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1801GMR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C1801GMR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1801GMR64
Related LinksRLR32C1, RLR32C1801GMR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1801GMR64 Details Description
Related parts for RLR32C1801GMR64
RELAY SSR SPST 30A@28OVAC PHASE datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC64H/AE64M/AKC64H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 225MHZ 8MSOP datasheet.pdf
4-1 MULTI/DMULTI TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP datasheet.pdf
1500UF 10V 9.53X68.2 AXI datasheet.pdf