Vishay/Dale RLR32C1870FRBSL
RLR32C1870FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1870FRBSL
Brief Description
RES 187 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1870FRBSL.pdf
Availability of RLR32C1870FRBSL
QUANTITY
RLR32C1870FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1870FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1870FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)187
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1870FRBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1870FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1870FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C1870FRBSL
IDC CABLE - HKC10H/AE10M/HKC10H datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 3MHZ TO99-8 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
STRIP MARKER 5 SPCL datasheet.pdf
CAP PMI TORPEDO TRANSP 1" BLUE datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
Connector Socket 92 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf