Vishay/Dale RLR32C1963FPBSL
RLR32C1963FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1963FPBSL
Brief Description
RES 196K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1963FPBSL.pdf
Availability of RLR32C1963FPBSL
QUANTITY
RLR32C1963FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1963FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1963FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1963FPBSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1963FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1963FPBSL Details Description
Related parts for RLR32C1963FPBSL
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 0.3W 0102 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT POL-W 8POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 20 OHM 25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
INFRARED M18 PLSTC 100MM NPN datasheet.pdf
22UF 400V 12,5X25 datasheet.pdf