Vishay/Dale RLR32C1R00FRB14
RLR32C1R00FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1R00FRB14
Brief Description
RES 1 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1R00FRB14.pdf
Availability of RLR32C1R00FRB14
QUANTITY
RLR32C1R00FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1R00FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C1R00FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1R00FRB14
Related LinksRLR32C1, RLR32C1R00FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1R00FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C1R00FRB14
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 200MHZ 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.62KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 953K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
AOC SFP+ 10G 1CH PLEN OM2+ 14M datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO PIN datasheet.pdf