Vishay/Dale RLR32C1R50GPRSL
RLR32C1R50GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C1R50GPRSL
Brief Description
RES 1.5 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C1R50GPRSL.pdf
Availability of RLR32C1R50GPRSL
QUANTITY
RLR32C1R50GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C1R50GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C1R50GPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C1R50GPRSL
Related LinksRLR32C1, RLR32C1R50GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C1R50GPRSL Details Description
Related parts for RLR32C1R50GPRSL
FIXED IND 82NH 600MA 180 MOHM datasheet.pdf
IC CLK ZDB 4OUT 170MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
PLUG NEMA1-15 SUPER-SAFEWAY POLR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 150 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
Microprocessor Circuit, CMOS, PBGA784 IC datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 144 CLBs, 3000 Gates, 230MHz, 144-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf