Vishay/Dale RLR32C2000GMBSL
RLR32C2000GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2000GMBSL
Brief Description
RES 200 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2000GMBSL.pdf
Availability of RLR32C2000GMBSL
QUANTITY
RLR32C2000GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2000GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2000GMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2000GMBSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2000GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2000GMBSL Details Description
Related parts for RLR32C2000GMBSL
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AC datasheet.pdf
CONN STEREO JACK 3.5MM 3/3P PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CABLE SVT PLUG TO PIGTAIL 2FT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN SET SCREW 1POS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
BIT D'VERSIBIT .250X.187X54.00" datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMB datasheet.pdf