Vishay/Dale RLR32C2001FRRE6
RLR32C2001FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2001FRRE6
Brief Description
RES 2K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2001FRRE6.pdf
Availability of RLR32C2001FRRE6
QUANTITY
RLR32C2001FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2001FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C2001FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2001FRRE6
Related LinksRLR32C2, RLR32C2001FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2001FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C2001FRRE6
TRANS NPN 100V 10A TO-247 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1507 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 630MA 190 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC DO-214A datasheet.pdf
CAP POLYMER 56UF 20% 20V T/H datasheet.pdf
381 TB SOCKET VER SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf