Vishay/Dale RLR32C2001GMR64
RLR32C2001GMR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2001GMR64
Brief Description
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2001GMR64.pdf
Availability of RLR32C2001GMR64
QUANTITY
RLR32C2001GMR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2001GMR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C2001GMR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2001GMR64
Related LinksRLR32C2, RLR32C2001GMR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2001GMR64 Details Description
Related parts for RLR32C2001GMR64
MOSFET 2N-CH 20V 6.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 100QFP datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 100K SPI 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W SGL 5V OUT SIP4 datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS GLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf