Vishay/Dale RLR32C2002FRBSL
RLR32C2002FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2002FRBSL
Brief Description
RES 20K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2002FRBSL.pdf
Availability of RLR32C2002FRBSL
QUANTITY
RLR32C2002FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2002FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2002FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2002FRBSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2002FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2002FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C2002FRBSL
MOSFET N-CH 80V 10A D-PAK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPPLY MON 8-DIP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT STR PCB datasheet.pdf
CONN MINI SMB PLUG STR 75OHM datasheet.pdf