Vishay/Dale RLR32C2003FRR64
RLR32C2003FRR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2003FRR64
Brief Description
RES 200K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2003FRR64.pdf
Availability of RLR32C2003FRR64
QUANTITY
RLR32C2003FRR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2003FRR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C2003FRR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2003FRR64
Related LinksRLR32C2, RLR32C2003FRR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2003FRR64 Details Description
Related parts for RLR32C2003FRR64
RES SMD 240 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 50W datasheet.pdf
RES 1.80K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
AM2161-SC16-92-1 FD SPCR datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR MLT 1 IN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
FERRITE CHIP 6.8OHM 2500MA 1210 datasheet.pdf
0084 MLX HEADER 6CKT GLOW WIRE W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 19.2W datasheet.pdf
1000UF 40V 18X38MM 85C 15000H datasheet.pdf