Vishay/Dale RLR32C2102FRRSL
RLR32C2102FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2102FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 21K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2102FRRSL.pdf
Availability of RLR32C2102FRRSL
QUANTITY
RLR32C2102FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2102FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2102FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2102FRRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2102FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2102FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C2102FRRSL
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf