Vishay/Dale RLR32C2102FRRSL
RLR32C2102FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2102FRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 21K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2102FRRSL.pdf
Availability of RLR32C2102FRRSL
QUANTITY
RLR32C2102FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2102FRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2102FRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2102FRRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2102FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2102FRRSL Details Description
Related parts for RLR32C2102FRRSL
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS GLD datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
ADC 12BIT 1CH 1MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 0.665 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FET RF N-CH 28V 2.4GHZ NI780-4 datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT NK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf