Vishay/Dale RLR32C2151FMB14
RLR32C2151FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2151FMB14
Brief Description
RES 2.15K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2151FMB14.pdf
Availability of RLR32C2151FMB14
QUANTITY
RLR32C2151FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2151FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2151FMB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2151FMB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2151FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2151FMB14 Details Description
Related parts for RLR32C2151FMB14
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 440VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
INSERT FMALE 64P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
BLANK PANEL 19" 1U BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf