Vishay/Dale RLR32C2200GMBSL
RLR32C2200GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2200GMBSL
Brief Description
RES 220 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2200GMBSL.pdf
Availability of RLR32C2200GMBSL
QUANTITY
RLR32C2200GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2200GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2200GMBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2200GMBSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2200GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2200GMBSL Details Description
Related parts for RLR32C2200GMBSL
IC DC/DC CONV FLASHMEM 12V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ISO 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 4V 20% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 71.4VC P600 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5A 51.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 267K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD80 datasheet.pdf