Vishay/Dale RLR32C2201GMR64
RLR32C2201GMR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2201GMR64
Brief Description
RES 2.2K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2201GMR64.pdf
Availability of RLR32C2201GMR64
QUANTITY
RLR32C2201GMR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2201GMR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C2201GMR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2201GMR64
Related LinksRLR32C2, RLR32C2201GMR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2201GMR64 Details Description
Related parts for RLR32C2201GMR64
RES 0.25 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1A SYNC 6SON datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 24TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CBL 28POS 0.5MM JMPR TYPE A 1' datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 15POS ORG datasheet.pdf
KIT REF DES 1CYLINDER S12XS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PIN datasheet.pdf