Vishay/Dale RLR32C2203GRB14
RLR32C2203GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2203GRB14
Brief Description
RES 220K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2203GRB14.pdf
Availability of RLR32C2203GRB14
QUANTITY
RLR32C2203GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2203GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2203GRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2203GRB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2203GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2203GRB14 Details Description
Related parts for RLR32C2203GRB14
FIXED IND 120NH 1.1A 80 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 3K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC EMI FILTER ESD MIC DIFF 11CSP datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1A DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf
SENSOR PRES 100MBAR DIFF 5V DIP datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf