Vishay/Dale RLR32C2210FRRE6
RLR32C2210FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2210FRRE6
Brief Description
RES 221 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2210FRRE6.pdf
Availability of RLR32C2210FRRE6
QUANTITY
RLR32C2210FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2210FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C2210FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2210FRRE6
Related LinksRLR32C2, RLR32C2210FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2210FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C2210FRRE6
IC DSP CONTROLLER 16BIT 144MBGA datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 8K 28SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3% SOT23-5 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK FEED THRU 5.2MM datasheet.pdf
CONN FEMALE 24-30AWG TIN datasheet.pdf
RES 176K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 59POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
MICRO 9C P 8" WHT JACKS NI datasheet.pdf