Vishay/Dale RLR32C2213FRB14
RLR32C2213FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2213FRB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 221K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2213FRB14.pdf
Availability of RLR32C2213FRB14
QUANTITY
RLR32C2213FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2213FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2213FRB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2213FRB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2213FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2213FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C2213FRB14
IC OPAMP GP 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DSP 32BIT 8CH SER I/O 144LQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1.5W DO214AC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf