Vishay/Dale RLR32C2260FRR64
RLR32C2260FRR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2260FRR64
Brief Description
RES 226 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2260FRR64.pdf
Availability of RLR32C2260FRR64
QUANTITY
RLR32C2260FRR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2260FRR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C2260FRR64
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2260FRR64
Related LinksRLR32C2, RLR32C2260FRR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2260FRR64 Details Description
Related parts for RLR32C2260FRR64
ASSY, RCPT, 24 POS, B SLOT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC LINE RECEIVER QUAD 14-DIP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRAN W/BASE 20CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 204MA 1.8 OHM datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf