Vishay/Dale RLR32C22R0GRBSL
RLR32C22R0GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C22R0GRBSL
Brief Description
RES 22 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C22R0GRBSL.pdf
Availability of RLR32C22R0GRBSL
QUANTITY
RLR32C22R0GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C22R0GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C22R0GRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C22R0GRBSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C22R0GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C22R0GRBSL Details Description
Related parts for RLR32C22R0GRBSL
IC FPGA 158 I/O 240PQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK DUAL DIN WM BG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE RENEWABLE CLASS H 600A 250V datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RCA CABLE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf