Vishay/Dale RLR32C2403GMRE6
RLR32C2403GMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2403GMRE6
Brief Description
RES 240K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2403GMRE6.pdf
Availability of RLR32C2403GMRE6
QUANTITY
RLR32C2403GMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2403GMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C2403GMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2403GMRE6
Related LinksRLR32C2, RLR32C2403GMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2403GMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C2403GMRE6
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 30W D2PAK datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA 3GHZ 50 OHM 5DB datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.8A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 19.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf