Vishay/Dale RLR32C2403GMRSL
RLR32C2403GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2403GMRSL
Brief Description
RES 240K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2403GMRSL.pdf
Availability of RLR32C2403GMRSL
QUANTITY
RLR32C2403GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2403GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2403GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2403GMRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2403GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2403GMRSL Details Description
Related parts for RLR32C2403GMRSL
MCU 8BIT 1K FLASH 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 540MA 380 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
3G EVDO CM WITH GPS, SP datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf