Vishay/Dale RLR32C2700GMRE6
RLR32C2700GMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2700GMRE6
Brief Description
RES 270 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2700GMRE6.pdf
Availability of RLR32C2700GMRE6
QUANTITY
RLR32C2700GMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2700GMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C2700GMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2700GMRE6
Related LinksRLR32C2, RLR32C2700GMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2700GMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C2700GMRE6
CAP FILM 1UF 5% 1KVDC QC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
RES 27K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 120/240VAC datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf