Vishay/Dale RLR32C2R20GRB14
RLR32C2R20GRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2R20GRB14
Brief Description
RES 2.2 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2R20GRB14.pdf
Availability of RLR32C2R20GRB14
QUANTITY
RLR32C2R20GRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2R20GRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2R20GRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2R20GRB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2R20GRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2R20GRB14 Details Description
Related parts for RLR32C2R20GRB14
CONN HEADER 2POS R/A W/FLANGE datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 25.8VC SMB datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 34POS SNGL PCB datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf