Vishay/Dale RLR32C2R43FMB14
RLR32C2R43FMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2R43FMB14
Brief Description
RES 2.43 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2R43FMB14.pdf
Availability of RLR32C2R43FMB14
QUANTITY
RLR32C2R43FMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2R43FMB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C2R43FMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.43
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2R43FMB14
Related LinksRLR32C2, RLR32C2R43FMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2R43FMB14 Details Description
Related parts for RLR32C2R43FMB14
CONN SOCKET 22-26AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 13A DPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Connector Header 6 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf