Vishay/Dale RLR32C2R49FRBSL
RLR32C2R49FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2R49FRBSL
Brief Description
RES 2.49 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2R49FRBSL.pdf
Availability of RLR32C2R49FRBSL
QUANTITY
RLR32C2R49FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2R49FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2R49FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.49
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2R49FRBSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2R49FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2R49FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C2R49FRBSL
RES ARRAY 2 RES 36K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 1ROW R/A 3POS datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED/YLW/YLW datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK TNC 50 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
T8372A TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
HEATSHRINK 55/16MM-48" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
GAGE FOR AMT23130DA datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 250VDC datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.25W DO214AC datasheet.pdf