Vishay/Dale RLR32C2R70GPRSL
RLR32C2R70GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C2R70GPRSL
Brief Description
RES 2.7 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C2R70GPRSL.pdf
Availability of RLR32C2R70GPRSL
QUANTITY
RLR32C2R70GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C2R70GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C2R70GPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C2R70GPRSL
Related LinksRLR32C2, RLR32C2R70GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C2R70GPRSL Details Description
Related parts for RLR32C2R70GPRSL
OVP PU4 C 230/350 VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO7 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
SAC-HZ-5P-MR/10 0-542 SCO BK datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT PLUG datasheet.pdf
IC SDRAM 32M X 16 3.3V 54FBGA datasheet.pdf
1.2 A, 20 V, 700 kHz/1.4 MHz, Nonsynchronous Step-Down Regulator IC datasheet.pdf