Vishay/Dale RLR32C3012FMRE6
RLR32C3012FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3012FMRE6
Brief Description
RES 30.1K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3012FMRE6.pdf
Availability of RLR32C3012FMRE6
QUANTITY
RLR32C3012FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3012FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C3012FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3012FMRE6
Related LinksRLR32C3, RLR32C3012FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3012FMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C3012FMRE6
CAP CER 91PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED REFLECTOR INTERNAL 3MM GREEN datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
CONN SOCKET 11POS 1MM CRIMP datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 20K OHM 20SOIC datasheet.pdf
CONN M12 4POS datasheet.pdf
CTV 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
47UF 40V 10X16 105C RAD datasheet.pdf