Vishay/Dale RLR32C3093FMR64
RLR32C3093FMR64 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3093FMR64
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 309K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3093FMR64.pdf
Availability of RLR32C3093FMR64
QUANTITY
RLR32C3093FMR64 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3093FMR64
Internal Part NumberEIS-RLR32C3093FMR64
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3093FMR64
Related LinksRLR32C3, RLR32C3093FMR64 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3093FMR64 Details Description
Related parts for RLR32C3093FMR64
TERM BLOCK HDR 18POS 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.5A datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HOOD COVER 12POS BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 700MA 400 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
ATX PWR CONN 4 POS datasheet.pdf