Vishay/Dale RLR32C3093FMRE6
RLR32C3093FMRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3093FMRE6
Brief Description
RES 309K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3093FMRE6.pdf
Availability of RLR32C3093FMRE6
QUANTITY
RLR32C3093FMRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3093FMRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C3093FMRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3093FMRE6
Related LinksRLR32C3, RLR32C3093FMRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3093FMRE6 Details Description
Related parts for RLR32C3093FMRE6
IC I/O EXPANDER SPI 16B 28SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
BOOT MOLDED STR SIZE 32 EXPANDED datasheet.pdf
CONN ADAPTER 24P-24P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.25K OHM 0.05% 5W datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR RA datasheet.pdf
D SUB FE ANG 7W2_S4_50 OHMS_BRAC datasheet.pdf
MEMORY CARD COMPACTFLASH 512MB datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf