Vishay/Dale RLR32C3093FMRSL
RLR32C3093FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3093FMRSL
Brief Description
RES 309K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3093FMRSL.pdf
Availability of RLR32C3093FMRSL
QUANTITY
RLR32C3093FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3093FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C3093FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3093FMRSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C3093FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3093FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C3093FMRSL
IC OPAMP INSTR 825KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CURRENT SENSE TRANSFORMERS datasheet.pdf
RES 9.5 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE LOW RESISTANCE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.25A SOT23 datasheet.pdf