Vishay/Dale RLR32C3322FRBSL
RLR32C3322FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3322FRBSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3322FRBSL.pdf
Availability of RLR32C3322FRBSL
QUANTITY
RLR32C3322FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3322FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C3322FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3322FRBSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C3322FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3322FRBSL Details Description
Related parts for RLR32C3322FRBSL
RES SMD 7.15K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLIER-DIVIDER 14-CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES 597K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
MCU 32BIT 64KB M3 PRO2 64QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A datasheet.pdf