Vishay/Dale RLR32C3323FMRSL
RLR32C3323FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3323FMRSL
Brief Description
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3323FMRSL.pdf
Availability of RLR32C3323FMRSL
QUANTITY
RLR32C3323FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3323FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C3323FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3323FMRSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C3323FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3323FMRSL Details Description
Related parts for RLR32C3323FMRSL
RES 499K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 5.0MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 2W DO204AL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf