Vishay/Dale RLR32C3323FRRE6
RLR32C3323FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3323FRRE6
Brief Description
RES 332K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3323FRRE6.pdf
Availability of RLR32C3323FRRE6
QUANTITY
RLR32C3323FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3323FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR32C3323FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3323FRRE6
Related LinksRLR32C3, RLR32C3323FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3323FRRE6 Details Description
Related parts for RLR32C3323FRRE6
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
156 KK BKWY HDR POLZ SQP 8POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM 24VDC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ7-12S OLIV datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.00068UF RADIAL datasheet.pdf