Vishay/Dale RLR32C33R0GMRSL
RLR32C33R0GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C33R0GMRSL
Brief Description
RES 33 OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C33R0GMRSL.pdf
Availability of RLR32C33R0GMRSL
QUANTITY
RLR32C33R0GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C33R0GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C33R0GMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C33R0GMRSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C33R0GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C33R0GMRSL Details Description
Related parts for RLR32C33R0GMRSL
IC DGTL POT 2.1K 1CH RHE SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR30B/AE30G/APK30B datasheet.pdf
RES SMD 3.57M OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SSR 50A BURST FIRE CONTROL 10V datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8WSON datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 400A 1210 datasheet.pdf
SX1272 868MHZ RF MODULE WITH ANT datasheet.pdf