Vishay/Dale RLR32C3601GPBSL
RLR32C3601GPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3601GPBSL
Brief Description
RES 3.6K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3601GPBSL.pdf
Availability of RLR32C3601GPBSL
QUANTITY
RLR32C3601GPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3601GPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR32C3601GPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3601GPBSL
Related LinksRLR32C3, RLR32C3601GPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3601GPBSL Details Description
Related parts for RLR32C3601GPBSL
XLATOR 16BIT BIDIR CMOS 48-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 8-TDFN datasheet.pdf
STD VHDM 6X10 MALE PRESS datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.050 60 POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 3NH 900MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB FP datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf