Vishay/Dale RLR32C3901GPB14
RLR32C3901GPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C3901GPB14
Brief Description
RES 3.9K OHM 2% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C3901GPB14.pdf
Availability of RLR32C3901GPB14
QUANTITY
RLR32C3901GPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C3901GPB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C3901GPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C3901GPB14
Related LinksRLR32C3, RLR32C3901GPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C3901GPB14 Details Description
Related parts for RLR32C3901GPB14
CONN PLUG REAR 15POS UNIV-MNL II datasheet.pdf
IC 9-CH DUAL MODE TXCVR 56-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 10% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.2A AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf